Najlepsze plaże Algarve

Najlepsze plaże Algarve

Wybieracie się do Algarve? Chcecie zażyć też trochę plażowania? Oto podpowiadamy Wam gdzie najlepiej pojechać. Zobaczcie listę 10 najlepszych plaż Algarve!

1. Praia da Marinha

Zdecydowanie wygrywa wszelkie rankingi i to nie tylko w Algarve. Plaża da Marinha znana z większości pocztówek to najładniejsza plaża na jakiej byłem. To właśnie dla takich widoków turyści wybierają Algarve. Złote klify spadają wprost do lazurowego morza, a między nimi piaszczysty skrawek raju. Nad plażą znajduje się darmowy parking, z którego można się wybrać na spacer po klifach lub zejść schodkami na dół.


2. Praia do Camilo

Niewielka plaża tuż przy słynnym Ponta da Piedade. Od ścieżki schodzimy dłuuuugimi drewnianymi schodami w dół aż znajdziemy się na złotym piasku. Trochę ludzi na plaży jest, ale zawsze można przejść wydrążonymi tunelami na kolejną, i kolejną…

3. Praia Dona Ana

Kolejna plaża przy mieście Lagos. Bardzo blisko Praia do Camilo. Znana głównie z ładnego widoku na wspomniane już wcześniej Ponta da Piedade. Bardziej obszerna niż Praia do Camilo i chyba łatwiej dostępna.

4. Praia do Carvoeiro

W sumie niewielka plaża przy miejscowości Carvoeiro. Bardzo malownicza ze względu na skały, na których leży wspomniane Carvoeiro. Można o nią zahaczyć przy okazji odwiedziń na Praia da Marinha. Carvoeiro leży na zachód jakieś 15 minut jazdy samochodem. No i sama trasa też jest przyjemna.

5. Meia Praia

Kolejna plaża Lagos. Tym razem największa. Meia Praia jest tak rozległa, że tłumy jakoś się rozpraszają i momentami siedzieliśmy na niej sami. Inna sprawa, że nocleg mieliśmy tuż obok. Co prawda nie ma spektakularnych skał i klifów, ale za to jest rozległa, piaszczysta plaża z łatwym wejściem do oceanu. Jest też rozległy parking, knajpy i leżaczki.

fot. Justyna Piechnik

6. Praia da Rocha

Jedna z najbardziej znanych plaż Algarve. Znajdująca się przy miejscowości Portimão, jest też jedną z większych. Oczywiście piaszczysta i oczywiście między złotymi skałami. Bliskość kurortu powoduje tłok, ale też dobrą infrastrukturę. A kto nie lubi tłumów i infrastruktur może przejść się wybrzeżem. Na pewno znajdzie kolejną plażę dla siebie.

7. Praia dos Três Castelos

Chociażby taką jak znajdująca się tuż obok Praia da Rocha plażę dos Três Castelos. Jest węższa i zamknięta przez znane nam już skały. Jest też bardziej kameralna. Polecamy jednak przejść się jeszcze trochę dalej. Naprawdę szybko można zgubić tłum. Można też podjechać. Do większości plaż jest zejście po schodkach z położonego na klifach parkingu.

8. Praia do Beliche

Kolejne plaże są położone już na zachodnim wybrzeżu Algarve. Tu woda w oceanie może być trochę chłodniejsza, no i fale większe. Sprzyja to przede wszystkim surferom. Jedną z lepszych plaż do surfingu jest właśnie Praia do Beliche znajdująca się tuż Przylądku św.Wincenta. Obszerna i dzika. Brak infrastruktury. Schodzimy na nią z wysokiego klifu. Ale chyba właśnie o to chodzi.

9. Praia do Tonel

Plaża bardzo podobna do Beliche. Leży niedaleko na południe, bliżej miejscowości Sagres. Tak samo dzika i trudno dostępna. Na niej też można zaobserwować mnóstwo surferów różnego sortu.

10. Praia de Odeceixe

Ostatnia i jedna z ciekawiej położonych plaż Algarve. Znajduje się tuż przy miejscowości Odeceixe na zachodnim wybrzeżu. Plażę z jednej strony otacza Ocean Atlantycki, z drugiej wpadająca w tym miejscu do niego rzeka. Woda słodka łączy się ze słoną, tworząc przy okazji bezpieczny basen dla dzieci.Zobacz także

2 thoughts on “Najlepsze plaże Algarve

  1. Dokładnie to chyba ciężko określić 🙂 Myślę, że parę stopni. Spowodowane jest to tym, że zachodnie wybrzeże wychodzi na otwarty ocean podczas gdy południe Algarve jednak jest trochę "zamknięte". Temperatura wody w czerwcu sięga tam 20 stopni. Jednak po minięciu Przylądka św. Wincenta zaczynają się zimne prądy. Marynarze zwali ów przylądek "przylądkiem ciepłych gaci", gdyż na południowy-wschód od niego było już coraz cieplej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.